На кафе со…

Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Култура На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – „Албум“ е насловен најновиот проект на младиот пијано виртуоз Бобан Мирковски. Содржи 12 најпознати македонски евергрини од македонски композитори со повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. јули 2023 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Димитар Пејчиновски е македонски репрезентативец во текбол, спорт замислен како комбинација на пинг понг и фудбал. По вокација е наставник по повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 26. јуни 2023 (ОХРИДПРЕС) – Детската градинка „Јасна Ристеска“ годинава ќе одбележи значаен јубилеј, 60 години постоење. Директорката Ирина Милеска во интервју за Супер радио и повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Спорт Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. јуни 2023 (ОХРИДПРЕС) – Стручно и научно е докажано дека исхраната има важна улога во постигнување на спортски резултати и одржување на добра здравствена состојба на спортистот. повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 6. јуни 2023 (ОХРИДПРЕС) – Средношколци од ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ од Охрид ја креираа првата апликација за пријавување диви депонии. Велат целта е подигнување и промовирање на повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. март 2023 (ОХРИДПРЕС) – Оваа сабота, 11-ти март 2023 година, во Охрид ќе се одржи првото официјално Државно првенство на Македонската Традиционална Таеквондо Федерација. Неодамна повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Младиот охриѓанец и голем спортски потенцијал Михаил Иваноски со ракомет се занимава од седум годишна возраст. Игра на позиција десен бек, а тајните на повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Култура На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. ноември 2022 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Љупчо Паункоски ја освои највисоката награда на Фестивалот на аматерски документарен филм „Камера 300“, за краткиот аматерски документарен повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид Приказни од животот ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. октомври 2022 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанката Билјана Тодороска создава накит и модни додатоци во техниката сутаж, техника на спојување на конци, со помош на шиење, при што се повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 13. октомври 2022 (ОХРИДПРЕС) – Среќата се множи кога се дели е девизата по која се води нашата сограѓанка Весна Миленкоска. Таа секој последен четврток во месецот готви и донира повеќе...