На кафе со…

ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 3. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Французинот Марк Морел по потекло е од Алжир, а по професија метеоролог. Заедно со својата сопруга Оливија и неговата сестра Доминик одлучиле повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во рамките на емисијата „Радио Корнер“ на Супер радио, денес се одржа радиската промоција на „Drive (Ohrid)“, новата песна на Љупчо Стојкоски Лепи, кој повеќе...
Забава Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 30. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Годинешното јубилејно, 10-то по ред издание на Green Beach Festival ќе се одржи од први до втори август, а и годинава носи имиња кои се врвни во својот повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 17. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Откако пред три дена објавија поразителни фотографии на нашиот колективен (и поединечен во овој случај) срам, а вчера информираа и за стартот на акцијата повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 16. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Покрај стандардната понуда која ја нуди секој туристички центар, убаво и современо уредени плажи и соодветна угостителска понуда, Охрид и неговата околина повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во пресрет на шпицот на летната сезона, подгответе се за интимно музичко задоволство и вистинско уживање за сите сладокусци. Повторно е време за повеќе...
Избор Култура На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридскиот градски мешн хор „Вокс Лихнидос“ постои пет децении и настапувајќи на позначајните свечености во градот, дава голем придонес за нивното повеќе...
Избор На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 05. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охрид викендов по втор пат ќе биде домаќин на ЕТУ Триатлонскиот европски јуниорски куп и Отвореното национално првенство 2019, во организација на повеќе...
Економија Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Модното атеље Коцарева неодамна го промовираше видеото за новата кампања, преку која младата охридска модна дизајнерка Моника Коцарева, сака да ја повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на АКК „Primo Racing“ и општините Охрид и Ресен, во соработка со Автомобилистичката Федерација и Агенцијата за Млади и Спорт, по пауза од повеќе...