На кафе со…

Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Oд утре се очекува позначитена промена на временската состојба, со зголемена облачност и повремени врнежи од дожд, поинтензивни во западните и повеќе...
Избор На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос утре од 15:30 часот имаат шанса да ги освојат првите бодови во рамките на Втората лига. Гостин во емисијата Vanco PLAY повеќе...
Здравје Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – По повод Светскиот ден на првa помош, денешен гостин во емисијата Vanco PLAY на Супер радио, во терминот од 11.00 до 13.00 часот гостин беше Мимоза повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 8. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Audrey и Harry Lesner од Чикаго, САД се вљубеници во патувањата и сакаат да го истражат секое катче од земјината топка и тие искуства да им ги повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 3. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Французинот Марк Морел по потекло е од Алжир, а по професија метеоролог. Заедно со својата сопруга Оливија и неговата сестра Доминик одлучиле повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во рамките на емисијата „Радио Корнер“ на Супер радио, денес се одржа радиската промоција на „Drive (Ohrid)“, новата песна на Љупчо Стојкоски Лепи, кој повеќе...
Забава Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 30. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Годинешното јубилејно, 10-то по ред издание на Green Beach Festival ќе се одржи од први до втори август, а и годинава носи имиња кои се врвни во својот повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 17. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Откако пред три дена објавија поразителни фотографии на нашиот колективен (и поединечен во овој случај) срам, а вчера информираа и за стартот на акцијата повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 16. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Покрај стандардната понуда која ја нуди секој туристички центар, убаво и современо уредени плажи и соодветна угостителска понуда, Охрид и неговата околина повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во пресрет на шпицот на летната сезона, подгответе се за интимно музичко задоволство и вистинско уживање за сите сладокусци. Повторно е време за повеќе...