Партии

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 13. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – На последната седница на Централниот одбор на СДСМ, за член на Извршниот одбор беше избран Д-р. Инж. Игор Бимбилоски од Охрид, објавија на повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 23. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Општинскиот огранок на партијата Левица од Охрид бара одговорност и кривични пријави за директорите на ОУ „Григор Прличев“, „Христо Узунов“ и „Климент повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Искрено жалиме што новиот градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков со вчерашната прес конференција официјално влезе во шемата на евтина популистичка повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 1. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридското Езеро не смее да биде заробеник на интересите на поединци, потенцираат од партијата Левица. – Повеќегодишното несоодветно повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 22. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – ОО на СДСМ и ОК на ВМРО-ДПМНЕ денеска излегоа со сериозни обвинувања за тоа чии се проектите кои започнаа да се работат во Охрид. – Започна повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 22. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – По најавата на градоначалникот на Охрид д-р Кирил Пецаков дека ќе се уредуваат плажите на Охридското Езеро и повторно ќе се издаваат под концесија, со повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Нефи Усеини советникот на ДУИ во општина Охрид денеска ќе поднесе оставка од ова функција. Информацијата за неговата оставка, за „Слободен печат“ ја повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Македонија Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје, 3. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на брзи предвремени парламентарни избори за стабилна влада која ќе ја извади државата од кризата. повеќе...
Избор Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Д-р Грација Бакраческа ќе биде нов пратеник од Охрид во Собранието на Република Македонија. Таа доаѓа на местото на сега веќе новоизбраниот повеќе...
Избор Избори 2021 Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Мини зафатот секако треба да биде почнување на вистинско функционирање на Општината односно локалната самоуправа во Охрид, односно отворен принцип на повеќе...