Партии

Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Наместо комплетна санација на колекторскиот систем, едно од многуте ветувања на СДСМ, охриѓани за возврат од нив добија двојно поголеми сметки за повеќе...
Избор Партии Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 4. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – На синоќешната седница на Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ за нова претседателка на Унијата на жени при ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга е повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – На синоќешната седница на ИК на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, за претседателка на ОК Охрид е избрана Билјана Јоноска. Јоноска е родена во 1984 година, дипломирала на повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. март 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од Локалниот огранок на партијата Левица од Охрид излегоа со реакција на изнесеното на првата официјална прес конференција на новото раководство на СДСМ повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. март 2022 (ОХРИДПРЕС) – Додека народот се чуди како да плати сметки, Крлеска- Деспотоска кажува приказни и лаги во кои повеќе никој не верува, реагираат на изнесеното на повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. март 2022 (ОХРИДПРЕС) – Граѓаните и сите ние ги чуствуваме последиците од она што ни се случува на глобално ниво, порачаа од партијата на првата прес конференција на новото повеќе...
Економија Избор Локална самоуправа Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 6. март 2022 (ОХРИДПРЕС) – ВМРО-ДПМНЕ преговара за набавка на 100 електрични автобуси и изградба на фабрика во Скопје за нивно производство со најмалку 500 нови вработувања, повеќе...
Избор Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 23. февруари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ имаат среќа што имаа квалитетни претходници кои беа од редовите на СДСМ, па без многу труд и залагање можат повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Локална самоуправа Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 23. февруари 2022 (ОХРИДПРЕС) – 100 дена Локална власт навидум премал период за да се реализираат ветените проект, но сосем доволен за да се покаже и воочи разликата во повеќе...
Економија Избор Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 22. февруари 2022 (ОХРИДПРЕС) – На денешен пред 8 години, во 2014-та, кај селото Извор, Кичевско, започнува изградбата на автопатот Кичево до Охрид. Автопат долг 57 км со повеќе...