Хроника

Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна незгода се случи денеска на патниот правец Кичево-Охрид. Според првичните, неофицијални информации, во незгодата во која е причинета повеќе...
Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 34-годишната Б.Б. од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување на повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти мај 2023 година, во 11:25 часот, на улицата „Железничка“ во Охрид, приведен е 60-годишниот М.С. од струшкото село Ливада. – Тој бил баран по повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти мај 2023 година, во 16:30 часот, во СВР Охрид е приведен 23-годишниот С.К. од Охрид бидејќи при преглед, претходно извршен на кеј „Македонија“ во повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Скопје/Струга, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Денеска, 30-ти мај 2023 година, околу 15:45 часот, на улицата „Орце Николов“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 57-годишниот Н.Ј. од Охрид, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти мај 2023 година, во 22:45 часот на улица „Пирин планина“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода 33-годишниот М.О. од повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми мај 2023 година, во 20:00 часот, во СВР Охрид пријавено е дека 30-годишниот Р.М. од Охрид, во семејниот дом по претходна расправија физички ја повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти мај 2023 година, во 05:45 часот, во СВР Охрид, лишен е од слобода 38-годишниот И.Г. од Охрид. – Тој, претходно, во семејниот дом, по повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 28. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми мај 2023 година, во Полициската станица во Охрид, 41-годишниот И.Д. од од охридското село Подмолје пријавил дека бил каснат од куче скитник. повеќе...