Хроника

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 29. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на денешниот ден 39-годишната С.В. од Охрид, во полициската станица пријавила дека нејзиниот сопруг, 50-годишниот М.В. излегол од дома на 25-ти повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 29. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС0 – На 28-ми јуни 2020 година, во 13:25 часот било пријавено дека на локалниот пат за охридското село Орман, пред мостот, се случила сообраќајна незгода повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми јуни 2020 година, во 14:30 часот, на плажа во Авто-кампот „Градиште“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир. – Пријавен е инцидент со карање повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 27-ми јуни 2020 година, во 06:05 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар во „Монопол“, лоциран на улицата „Живко Чинго“ кој се појавил на дел од кровната повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми јуни 2020 година, во 02:30 часот, во СВР Охрид, приведен е 20-годишниот А.М. од Охрид, кој, во близина на угостителски објект, лоциран на улицата повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 26. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 33-годишниот М.А. од струшкото село Калишта и 29-годишниот В.Н. од селото Велешта, поради постоење основи на повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 26. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „незаконит риболов“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 33-годишниот Ј.М. и 24-годишниот повеќе...
Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 25. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 21-годишниот А.Т. и 17-годишниот С.М., двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 24. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти јуни 2020 година, 32-годишна жена од Охрид, во СВР Охрид пријавила дека на 22-ти јуни, околу 23:00 часот во семејниот дом, била физички нападната повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 24. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 23-ти јуни 2020 година, околу 21:00 часот во полициската станица Струга, добиена е пријава дека е нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект на повеќе...