Хроника

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 19. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 18-ти 2020 година, во 19:20 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево, на девијацијата пред селото Врбјани, општина Дебрца, се случи сообраќајна незгода повеќе...
Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 18. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 18. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти јули 2020 година, во 10:30 часот, на Граничниот премин Аеродром „Св. Апостол Павле“ во Охрид, при извршена контрола над 57-годишниот Ф.К. од повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 17. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 43-годишниот  М.К. и 32-годишниот Б.П., двајцата од Струга, повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Велешта, 15. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти јули 2020 година, околу 11:00 часот, во дворот на училиштето „Зини Хани“ во струшкото село Велешта, 31-годишниогт В.Ќ. и три години помладиот повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 15. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти јули 2020 година, во 14:30 часот, нарушен е јавниот ред и мир по случена сообраќајна незгода на пресекот на булеварот „Туристичка“ со улицата повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 14. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против 40-годишниот Г.Ј. и против правно лице од Охрид, поради постоење основи на повеќе...
Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 14. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 30-годишниот С.Л. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. – повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 14. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 18-годишник од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“ и сторени повеќе...