Економија

Економија Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – ЈП „Билјанини Извори“ од Охрид постави нов наплатен пункт за паркинг во центарот на градот. Со ова се очекува да се олесни наплатата на паркингот во повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – ТАВ Македонија, аеродромскиот оператор, денеска на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид ги пречека првите патници од Манчестер и од Лондон (Гетвик), повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска на Меѓународниот аеродрoм „Св. Апостол Павле“ во Охрид присуствуваше на воспоставување на две повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – И покрај најавите дека ќе бидат соопштени во четвртокот, една недела по јавното наддавање, се’ уште нема официјална информација кои се старо-новите повеќе...
Економија Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – А.Н. од Струга го подигна рекордниот добитен износ на Супер Милионер џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија, фантастичните 20.577.224,00 денари. Со повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во среда на 31-ви мај 2023 година, ТАВ Македонија на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, ТАВ Македонија организира настан за одбележување на двете повеќе...
Економија Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) –Започна исплатата на пензиите за месец мај. Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на банките за пензионерите кои не користат картички, повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Сарамзалино/Охрид, 28. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Охридската компанија АСП ПАК е коинвеститор во проектот на првата биогасна електрана со најмодерна технологија „Био ентерпрајз“ во Сарамзалино, повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Изјавата на Вицепремиерот во Владата на Република Македонија Артан Груби дека автопатот Кичево-Охрид е несреќен проект и дека е можно пробивање на повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 25. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Дознајте ги сите можности кои им стојат на располагање на земјоделците. Грантови, кредити, стручна помош… Вака организаторите го најавуваат настанот „Како повеќе...