Економија

Економија Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 12. август 2019 (ОХРИДПРЕС) -Значително намалување на цените на бензините и дизелот од полноќ. Согласно одлуката на Тегулаторната комисија за енергетика, бензините се намалуваат за повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Скопје/Охрид, 12. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на туристите во јуни 2019 година изнесува 119.334, а бројот на ноќевањата изнесува повеќе...
Економија Избор Македонија
Скопје, 12. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата листа на должници која е зголемена за 716 нови кои не ги платиле даноците и придонесите. На листата се повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 10. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Македонската Асоцијација на Сомелиери – МАСОМ, денес од 18:00 часот во ресторанот „Канео“ во Охрид ќе се оддржи вински настан. Дел од повеќе...
Економија ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во „Тамаро 10“ маркетот, денес се одржа шестата забава од новиот МЕГА проект „Тамаро“ и Витаминка се СУПЕР бренд, одиме во Дизниленд! – Покрај повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Македонската Асоцијација на Сомелиери – МАСОМ, утре во ресторанот „Канео“ во Охрид ќе се оддржи вински настан. Дел од македонските винарии повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Традицијата продолжува, вечерва и утревечер во Охрид ќе се одржи Фестивалот „Вино и сирење 2019”. Фестивалот ќе се одржува на плоштадот кај Чинарот. повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 8. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – По традиција и годинава во Охрид ќе се одржи Фестивалот „Вино и сирење 2019”. Фестивалот ќе се одржува утре и задутре, 9-ти и 10-ти август на плоштадот кај повеќе...
Економија Избор Свет
Рим, 7. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради руското ембарго, воведено како одговор на европските санкции поради кризата во Украина, извозот на италијанските прехранбени производи за пет години повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охрид, Струга и Вевчани се меѓу дестинациите на кои најпознатата турска новинарка Озлем Тунџа ќе снима 40 минутна репортажа за најпопуларната емисија за повеќе...