Охрид навечер

Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Култура Охрид Охрид навечер Сите во Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – За нив велат дека се вистински охридски бенд – по срце и душа и дека најдобро го отсликуваат сензибилитетот и музиката која се негува во овој град повеќе...
Забава Избор Охрид Охрид навечер
Охрид, 6. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Со настапот на еден од најдобрите охридски Dj-и, Dj Jane од охридското Супер радио вечерва започнува првото издание на Lake Summer Fest. Со посебен сет, повеќе...
Забава Избор Охрид навечер
Охрид, 12. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Едно од најголемите имиња во електронската музичка индустрија, одличната Deborah De Luca ова лето ќе настапи пред охридската публика, но и многубројните повеќе...