Охрид

COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерот за здравство во македонската Влада Венко Филипче на денешната прес конференција најави дека за Велигденските празници ќе има целосна повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со интервјуа со бројни граѓани, Супер радио и OhridPress ја продолжуваат кампањата #SediSiDoma. За тоа како го поминуваат времето во карантин, како најбрзо повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид-19, со што бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица, објави на повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со интервјуа со бројни граѓани, Супер радио и OhridPress ја продолжуваат кампањата #SediSiDoma. За тоа како го поминуваат времето во карантин, како најбрзо повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради повеќе...
COVID-19 Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, во повеќе...
COVID-19 Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Согласно препораките за превенција од COVID-19 и оперативните мерки на Кризниот штаб на Oпштина Охрид, екипите на ЈП „Охридски Комуналец“ денеска започнаа повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според податоците на Институтот за јавно здравје, регистрирани се 72 случаи на заболување меѓу здравствени работници, заклучно со податоци до 7-ми повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 9 април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридски компании донирале средства за поддршка во напорите на здравствените институции за справување со состојбата со Ковид-19 во Република Македонија, повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Корона Прашалник Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 9. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со интервјуа со бројни граѓани, Супер радио и OhridPress ја продолжуваат кампањата #SediSiDoma. За тоа како го поминуваат времето во карантин, како повеќе...