Охрид

Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. неомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денес во Охрид ќе се одржи 9-та сесија на Мешовитата македонско-руска меѓувладина комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка. повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од денес, па се’ до 15-ти март следната година, согласно одредбите утврдени во Правилникот за задолжителна опрема на возилата, учесниците во повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Скопје/Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Детектиран е интерес за посета на нашата земја на туристи од Израел, информираат од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ). повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти ноември 2019 година, во 10:30 часoт, во СВР Охрид, 23-годишниот Х.Н. од Охрид пријавил дека бил физички нападнат во угостителски објект на повеќе...
Здравје Избор ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денеска се одбележува Светскиот ден за борба против дијабетесот. Со шеќерната болест или како што се нарекува чума на модерното време во охридскиот повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денеска во ВИА Фарм Аптеката на улицата „7-ми Ноември“ ќе се одржи едукативна средба на болницата „Деница“ и ВИА Фарм аптеките за влијанието на дијабетесот повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од утре, па се до 15-ти март следната година, согласно одредбите утврдени во Правилникот за задолжителна опрема на возилото, велосипедот и запрежното повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има и локални врнежи од дожд, особено во источните делови. Maксималната температура во повеќе...