Охрид

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Пешачење низ центарот на Охрид во рамки на Европската недела на мобилност. Под мотото „Пешачи со нас“, Охрид и годинава со низа активности се повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што повеќе...
Избор На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Oд утре се очекува позначитена промена на временската состојба, со зголемена облачност и повремени врнежи од дожд, поинтензивни во западните и повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Според денешните мерења на УХМР, нивото на водата во Охридското Eзеро е на котата од 693,29 метри надморска височина. Овој водостој е за 12 повеќе...
ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од Нуркачкиот центар „Акватек“ дел по дел го вадат „комплетното WC“, кое „најдобрите“ меѓу нас го фрлиле во водите на Охридското Езеро. Откако повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со мала облачност. Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени. – Утре ќе повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Проблемот со дивоградбите е процес кој ќе тече и во иднина и нивното отстранување може да трае и до две години, порача денес градоначалникот на повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охрид во петок, на 20-ти септември ќе биде домаќин на панел дискусија за реформите во системот на социјална заштита во локални рамки. Истата е во повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 17-ти септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Американскиот државен секретар Мајк Помпео доаѓа во земјава. На 4-ти ноември Помпео ќе допатува во Охрид, дознава весникот Вечер од свои повеќе...
Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Како дел од активностите за одбележување на Европската недела на мобилност во Охрид, денес беа пуштени во употреба девет нови локации за паркирање повеќе...