Општина Дебрца

Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 18. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти септември 2023 година, во 12:10 часот во СВР Охрид e пријавено дека во нива во атарот на селото Песочани, општина Дебрца, сопственост на повеќе...
Економија Избор Општина Дебрца Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 13. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – Денеска Информативната теренска кампања за презентација на новостите и можностите со новата Ипард 3 програма караванот на претставници на секторот повеќе...
Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 7. септември 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти септември 2023 година, во 22:45 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Требеништа, повеќе...
Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 30. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти август 2023 година, во 08:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека се случила сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу повеќе...
Избор Култура Македонија Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – Со доделувањето на Повелбите за учество, во амбиентот на родната куќа на основоположникот на македонската литература за деца и млади, заврши, петиот по повеќе...
Избор Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 25. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти август 2023 година, во 10:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека 39-годишен жител на Охрид и 73-годишно лице од селото Белчишта, Општина повеќе...
Избор Македонија Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 20. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – Едно лице, возач на мотоцикл е потешко повредено во сообраќајната незгода која се случи попладнево на патниот правец Охрид-Кичево. Според порталот повеќе...
Избор Култура Општина Вевчани Општина Дебрца Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во четврток, на 24-ти август 2023 година, со почеток во 10:00 часот, во ОУ „Ванчо Николески“, во Лескоец, крај Охрид, свечено ќе биде отворен петтиот повеќе...
Избор Македонија Општина Дебрца Охрид ТОП ВЕСТИ
Белчишта, 18. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – На Славеј планина, денеска се одбележаа 80 години од формирањето на првата организирана воена формација, баталјонот „Мирче Ацев“. Во таа чест беше повеќе...
Избор Култура Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ
Белчишта, 14. август 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во селото Белчишта, општина Дебрца, вчера заврши 38-та Интернационална уметничка колонија „Дебрца 2023“. Годинава, најстарата ликовна колонија во повеќе...