ТОП ВЕСТИ

Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес сончево и топло време, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во исто време додека се крои автокефалноста на МПЦ, Црквата дома крои планови за проширување на своите бизниси со електрична енергија, јави Тв Телма. повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 3 дена (од 13-ти до 15-ти мај 2022 година) направени се 2.674 тестови, а регистрирани се 176 нови случаи на Covid-19, информираат повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Ученици од Охридската гимназија „Св. Климент Охридски“ постигнаа одлични резултати на Државниот натпревар по биологија, кој се одржа во саботата, на 14-ти повеќе...
Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалникот на Охрид, д-р Кирил Пецаков и деканот на Градежниот факултет при универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје проф. д-р Златко Србиноски, повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во среда, на 18-ти мај 2022 година, во Општина Охрид ќе се одржи јавна дискусија како дел од проектот „Кон транспарентна, отчетна и инклузивна полиција во повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Преку допис до редакцијата на OhridPress, „група родители на ученици од 9-ти одделение при ОУ „Григор Прличев“ од Охрид информираат дека училиштето се повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид/Вевчани, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти мај 2022 година, во Полициското одделение Велешта, 46-годишниот В.М. од Охрид, со живеалиште во Скопје, пријавил дека при реновирање на повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид/Струга, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти мај 2022 година, во периодот од 11:00 до 17:00 часот на подрачјето на СВР Охрид извршени се засилени контроли во патниот сообраќај. – повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 16. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти мај 2022 година, околу 21:30 часот на улицата „8-ми Септември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на повеќе...