ТОП ВЕСТИ

Избор Избори 2020 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерот за здравство во Владата на Република Македонија, д-р Венко Филипче, денеска ја посети Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. повеќе...
Економија Избор Охрид Сите во Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во насока на запознавање на пошироката македонска јавност со капацитетите и понудата со кои располага убавиот Охрид, Супер радио и OhridPress ја повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска околу 14:30 часот, во СВР Охрид, добиено е телефонско известување за забележано безживотно тело во водите на Охридското Езеро, на плажа на кеј повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 3 јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското Езеро. Станува збор за лицето С. Ј. на 49-годишна возраст од Охрид. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во центарот на Охрид, на Градскиот кеј, попладнево се случи трагичен настан, при што едно лице се удави во водите на Охридското Езеро. До овој момент нема повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридската болница е еден од регионалните ковид центри кои посветено работат и се грижат за пациентите во оваа криза предизвикана од вирусот. Имаме повеќе...
Избор Избори 2020 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Шекеринска во 2016 година ветуваше кули и градови, потоа три години никој не можеше да ја види, за сега пак да се појави на реконструкција на улица повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Скопје, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Еден од најпознатите македонски гитаристи, текстописци и композитори Игор Атанасоски- Харе го најавува неговиот најнов сингл наречен „Реприза“. Музиката, повеќе...
Избор Избори 2020 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска оствари работна посета на Охрид. Таа повеќе...