ТОП ВЕСТИ

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Покрај сообраќајката кај населбата Лагадин во која е повреден полициски службеник, денешниот Полициски билтен донесува повеќе настани случени на повеќе...
COVID-19 Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 144 прекршоци за повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – На 1. август 2020 година, околу 19:55 часот на регионалниот пат Св. Наум-Охрид, кај населбата Лагадин, се случи сообраќајна незгода во која е повредено повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатото деноноќие, 01/02.08.2020 година, на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Помеѓу бројните настани кои ова лето се одржуваат во Охрид, време е за уште еден, кој, според организаторите, ќе биде вистинско музичко задоволство за повеќе...
Економија Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Купувајте HIPP производи во охридските „Тамаро“ маркети и станувате потенцијале добитник на бројни вредни подароци. – Со купени било кои 3 повеќе...
Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Граѓаните на Република Македонија денес го слават Денот на Републиката 2 Август, споменот на двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Скопје, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Со максимално запазени здравствени протоколи, поради пандемијата на коронавирусот, Македонските атлетичари на Националната Арена „Тоше Проевски“ во повеќе...
Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. август 2020 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец. УВ повеќе...