ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ

COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Еден ракометар и еден член на екипата на ГРК „Охрид“ се позитивни на вирусот COVID-19. -COVID-19 позитивните се изолирани и се во добра здравствена повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.368 тестирања, при што се регистрирани 178 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Штип/Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Групата Нокаут ја однесе победета на годинешното, 35-то по ред издание на фестивалот Макфест со композицијата „Сакам да живеам“. Тие ја освоија повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Акцијашкиот клуб „Брег на младоста“ од Охрид, и во време на COVID-19 кризата, продолжува со активностите. Во соработка со Организација за безбедност повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 19. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.397 тестирања, при што се регистрирани 140 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Општина Дебрца Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.545 тестирања, при што се регистрирани 144 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Двајца атлетичари на АК „Охрид“ се дел од македонската репрезентација што викендов ќе учествува на Балканското атлетско првенство што ќе се одржи во Клуж, повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на месец јули, во Охрид биле издадени шест одобренија за  градба, објавија од Државниот завод за статистика. Во 5 случаи како инвестотор се повеќе...