Струга

Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 30. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 28-ми јуни 2022 година, околу 13:00 часот, на локален пат помеѓу струшките села Боровец и Лакавица, кај месноста „Равење“, полициски службеници од повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 30. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 922 тестови, при што се регистрирани 163 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за здравство повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 30. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти јуни 2022 година, во ОВР Струга пријавено е дека на брегот на Охридското Езеро, кај струшкото село Калишта се пронајдени две стари гранати. повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 29. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.М.(49) од струшкото село Мислодежда, З.М.(49) и Б.М.(28) од повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 29. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 1.261 тестови, при што се регистрирани 148 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за повеќе...
Забава Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 29. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На социјалните мрежи утрово се појави, најблаго кажано, неверојатно видео од настан за кој се тврди дека се случил во Струга. Најверојатно незадоволен од повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 28. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа, направени се 1.101 тестови, при што се регистрирани 168 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје/Струга, 28. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на денешната 55-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за одржаната втора седница на Комитетот за преговори повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 3 дена (од 24.06 до 26.06.2022 година), направени се 2.880 тестови, при што се регистрирани 180 нови случаи на Covid-19, повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Туризам
Скопје/Охрид, 27. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Македонското Собрание денеска ги усвои измените и дополнувањата на Законот за трговија со кој се овозможува работа во недела и државни празници на повеќе...