Струга

Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Почина Фисник Бектеши, новинар и сопственик на струшкото Радио Рапи. Стружани ќе го паметат како секогаш пријателски расположен човек со карактеристична повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Полицискиот Билтен носи информации за два случаи в кои полицијата откри непозната материја кај две лица. На 17-ти април 2024 година, во 19:30 часот на повеќе...
Избор Општина Вевчани Спорт Струга ТОП ВЕСТИ
Вевчани, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Еко-свест Вевчани и Рупикапра МТБ Струга, во недела, на 7-ми јули 2024 година, во Вевчани ќе се одржи велосипедски настан на повеќе...
Здравје Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Специјализираната болница Нефрологија Струга доби две нови инвестиции, и тоа во централен систем за дистрибуција на кислород во три сали за хемодијализа повеќе...
Забава Избор Култура Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Струга/Охрид, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Здружението Центар за подобрување на квалитетот на живот на лицата со интелектуална попреченост и нивните фамилии „Порака Нова“ од Струга распиша повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга/Кичево, 17. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти април 2024 година, во 21:30 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај кичевското повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 17. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти април 2024 година, во 20:50 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга лишија од слобода две лица од Струга на возраст од 29 години. повеќе...
Избор Избори 2024 Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид/Струга, 17. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Кандидатот за претседател на Република Македонија од ГРОМ и коалицијата „Храбро за Македонија“ Стевчо Јакимовски денеска ќе престојува во Охрид, повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга/Охрид, 16. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 34-годишно лице од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 16. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти април 2024 година, во 21:15 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека се случила сообраќајна незгода на локалниот пат за селото повеќе...