Струга

COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 2. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 2. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поведена е постапка за три лица во Струга поради Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот повеќе...
Избор Избори 2020 Партии Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 1. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Тргна Охрид, ќе тргне и Струга, ако не, ќе ѝ ги земеме надлежностите, порача вечерва лидерот на СДСМ Зоран Заев од предизборниот митинг во овој град. повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 1. јули 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 30. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 1.140 тестирања, а регистрирани се 126 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 30. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Рано утрово, на регионалниот пат Струга-Охрид во близина на месноста викана „Рампа“ кај Струга во пловен објект на брегот на езерото пронајдоа седум повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 29. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 57-годишниот С.М. и 21-годишниот А.М. од струшкото село Ливада, поради постоење основи на сомнение за сторено повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 29. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во изминатово деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 85 прекршоци за неносење повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 28. јуни 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се 176 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за здравство на повеќе...