Струга

Избор Охрид Празници Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 21. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Српскиот патријарх г.г. Порфириј, денеска ќе ги посети храмот„ Св. Богородица0 Перивлепта“, Галеријата на икони како и другите цркви и културно историски повеќе...
Избор Охрид Празници Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 20. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во чест на пристигнувањето на српскиот Патријарх г.г. Порфириј, во манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ во струшко Калишта, вечерва од 18:00 повеќе...
Економија Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 20. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Милионер ЏекПот продолжува да ги радува играчите на Видеолотарија Касинос Австрија, во последнава недела со двајца добитници и со вкупна сума од над три повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 20. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 3 дена (од 17.06. до 19.06.2022 година), направени се 1.972 тестови, при што се регистрирани 81 нови случаи на Covid-19, повеќе...
Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 20. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 19-ти јуни 2022 година, во периодот од 15:00 до 21:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид преземени се засилени контроли во патниот сообраќај. – повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Празници Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ во Калишта денеска ќе пристигне висока делегација на СПЦ предводена од Неговата Светост, српскиот повеќе...
Избор Македонија Охрид Празници Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од Македонската православна црква – Охридска архиепископија, односно Дебарско-кичевската епархија Охрид, информираат дека утре, понеделник, 20-ти повеќе...
Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника
Струга, 18. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 17-ти јуни 2022 година, во 18:35 часот во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода 27-годишниот С.Р. од Скопје повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. јуни 2022 (ОХРИДПРЕС) – Слободата на движење, можноста често да се менуваат локациите, но и зголемените цени на горивата и туристичките услуги, направија ширум светот се’ повеќе повеќе...