Туризам

Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 24. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Утре и задутре во Охрид ќе се одржи втората од неколкуте предвидени професионални сомелиерски обуки. Организирана е од Македонската Асоцијација на Сомелиери повеќе...
Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 23. јануари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Викендов во Охрид ќе се одржи втората од неколкуте предвидени професионални сомелиерски обуки. Организирана е од Македонската Асоцијација на Сомелиери – повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Мадрид, 22. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) оваа година за прв пат учествува на Саемот за туризам во Мадрид, Шпанија, кој се оддржува по повеќе...
Економија Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 16. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради магла повторно откажани полетувањата и слетувањата на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“. Слетувањето на авионот од Виена утрово во 07:50 повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 15. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – По облачниот и релативно поладниот период, Охрид денес повторно блесна на јануарското сонце на температура од околу +7 степени Целзиусови. Раздвижено повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Струга ТОП ВЕСТИ Туризам
Вевчани, 13. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Маските на Боки 13, Катица Јанева, Жолтите елеци беа меѓу оние кои провлекоа најмногу внимание на годинешното издание на Карневалот во Вевчани. Како повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 12. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Белгиската авиокомпанија TUI fly Belgium од 6-ти јуни ќе воведе авионски линии на релации од Брисел до Охрид и до хрватскиот град Пула и обратно. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 6. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Опцијата на Facebook која не потсетува на поважни настани и објави од годините наназад, често знае да разбуди убави спомени. Прекрасниот Охрид на повеќе...
Економија ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 4. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поминете ја Стара Нова година – Василица, на 13-ти јануари во неповторливиот амбиент и со вкусните специјалитети на хотел „Милениум палас“. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам
Охрид, 4. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – За него навидум е се` веќе кажано, но на вакви денови тоа како да паѓа во вода и повторно и повторно не остава без коментар. Прекрасниот Охрид денес се повеќе...