Македонија

Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Со просечен дневен досег од 7,7% и неделен од 17,4%, Супер радио е убедливо најслушаната локална радио станица на годишно ниво во регионот и за 2021 повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа направени се 3.748 тестирања, при што се регистрирани 766 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за повеќе...
Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника
Скопје/Охрид, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска, 17-ти јануари 2022 година, во периодот од 07:00 до 10:00 часот, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола повеќе...
Економија Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од полноќ растат цените на нафтените деривати. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и повеќе...
Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Лекарската комора на Република Македонија најостро реагира и го осудува инцидентот во кој пациент физички нападна лекар на работното место во повеќе...
Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Заминувам од позицијата министер горд на сработеното знаејќи дека се’ што направивме, секоја одлука која ја донесовме ја носевме исклучиво во повеќе...
Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Со 62 гласа „за“, Собранието синоќа ја избра новата влада, со која ќе раководи Димитар Ковачевски. Тој доаѓа на местото на Зоран Заев кој поденесе повеќе...
Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Ретки болести 2021 ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Гордана Лолеска, Здружението „Ретко е да си редок“, Супер радио и Здружението „Живот со предизвици“ во 2019 година го започнаа проектот „Ги запознаваме повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 16. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа направени се 6.141 тестирања, при што се регистрирани 1.348 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 15. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа направени се 7.564 тестирања, при што се регистрирани 1.635 нови случаи на Covid-19, информираат од Министерството за повеќе...