Избори 2020

Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 18. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Нема да дозволиме еден незрел и неодговорен партиски профитер, како Мицкоски, да ја турка земјата во здравствена, економска и политичка неизвесност и повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 10. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ и коалицијата предлагаат изборите да се одржат на средината на јуни, изјави на прес-конференција претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по состанокот со повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 7. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Нема никакви шанси изборите да се одржат во јуни, без разлика на желбите на политичките партии, изборниот законик е јасен. – За организација на повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 22. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница донесе заклучок за запирање на дејствијата за предвремените парламентарни избори што требаше да се повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2020 Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 22. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Македонската Влада на последната, 25-та седница донесе Уредба со законска сила за прекин на сите дејствија за спроведување на изборите и за сите прашања повеќе...
Избор Избори 2020 ТОП ВЕСТИ
Скопје, 19. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Државната изборна комисија на денешната 65-та седница на јавна ждрепка го утврди редоследот на кандидатските листи на гласачкото ливче за избор на повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Државната изборна комисија (ДИК) ќе продолжи со работа се додека не биде донесена друга одлука во врска со предвремените парламентарни избори, истакнаа повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска се одржа лидерска средба. На истата присуствуваа претседатели и повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 17. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – СДСМ, ДУИ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера излегоа пред јавноста и соопштија дека се подготвени за одложување на предвремените парламентарни избори повеќе...
Избор Избори 2020 Македонија Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје, 16. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Лидерот на СДСМ, Зоран Заев истакна дека здравјето на граѓаните е на прво место, па затоа повикува да има лидерска средба, која како што рече, може да ја повеќе...