COVID-19

COVID-19 Здравје Избор Македонија Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти, информираат од Министерството за здравство на Република Македонија. По градови: повеќе...
COVID-19 Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Угостителските објекти кои имаат тeраси ќе можат да отворат утре, но ќе треба да ги исполнат препораките за дистанца и заштитна опрема, информираше денеска повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – По полни 66 дена, со одлука на Владата на Република Македонија, од денес се укинува полицискиот час кој во насока на спречување на ширењето на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука од утре, 27-ми мај да се укине полицискиот час. Кафе баровите и рестораните треба да повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Велес/Охрид, 26. мај 2020 (ОХИРДПРЕС) – Жители на Охрид се межу 79-те лица кои се во Државен карантин во хотелот „Монтенегро“ кај Велес. Станува збор за повратници од странство, а најголем повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 26. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти, информираат од Министерството за здравство на Република Македонија. По градови: повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 26. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Комисијата за заразни болести денес ќе одлучува дали ќе биде укинат полицискиот час или ограничувањето на движењето ќе продолжи и во текот на следниот повеќе...
COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти, информираат од Министерството за здравство на Република Македонија. По градови: повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки, напиша на неговиот официјален профил на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 25. мај 2020 (ОХРИДПРЕС) – На почетокот на јуни ќе почнат со работа градинките, а очекувањата се границите да се отворат кон средината на јуни, информираше неодамна македонскиот повеќе...