COVID-19

COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 6. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Премиерот Зоран Заев денеска ја прими првата доза од вакцината „Синофарм“ во пунктот за вакцинација во спортската сала „Борис Трајковски”. По имунизацијата повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 6. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Вкупно 925 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Има околу повеќе...
COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 6. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од 23:00 часот на 5-ти мај 2021 до 05:00 часот на 6-ти мај 2021 година, констатирано е дека 22 лицa не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 2.928 тестирања, при што се регистрирани 323 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
COVID-19 ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Неподвижните пациенти кои имаат термин за вакцинација против COVID-19 во сала ќе се вакцинираат во домашни услови, информира директорката на Здравствен дом Охрид повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 577 пациенти позитивни и суспектни на корона повеќе...
COVID-19 Здравје Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 56 прекршоци за неносење повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Граѓаните при закажување на веб страницата vakcinacija.mk сами направиле погрешен избор на локација каде сакаат да се вакцинираат, поради тоа системот повеќе...
COVID-19 Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 5. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од 21:00 часот на 4-ти мај 2021 до 05:00 часот на 5-ти мај 2021 година, констатирано е дека 41 лицe не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 4. мај 2021 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од повеќе...