Забава

Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Култниот одридски клуб Jazz Inn денес прославува полни 31 година од постоењето. -Драги наши, 29-ти ноември 1989 година е денот кога првпат ги отворивме повеќе...
COVID-19 Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 24. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 3.143 тестирања, при што се регистрирани 1.039 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Скопје, 19. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот повеќе...
Забава Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе се емитува 22. издание на детскиот музички фестивал „Распеано рибарче“. -Во прекрасен амбиент, во IN Tv, со повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 12. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – На официјалниот Facebook профил на младиот пејач, вечерва беше промовиран спотот за ковер-дуетот „Уторак“ на охриѓанецот Александар Јосифовски и Ивана повеќе...
Забава Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 12. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Александар Јосифовски од Охрид е момчето кое постигна забележителен успех во рамките на годинешното издание не мега популарното музучко шоу во Србија повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Оние кои се редовно на социјалните мрежи, веќе подолг период наназад го забележаа и момчето кое постојано го соопштува својот став за најголемиот дел од повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охрид има млади луѓе од повеќе области со кои може да се пофали и да се гордее. Еден од нив е и Александар Ќулукоски кој со својата пасија кон повеќе...
Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓаните The Backdoor Band прославија забележителен јубилеј – 10 години постоење на групата. -Од мала гаража, од две-три (некогаш и погрешни) повеќе...
Забава Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. ноември 2020 (ОХРИДПРЕС – За прв пат на македонски јазик, вчера беше објавена песната „Еден Ден (Како еден век)“, како дел од проектот Waltz in Wires на Санел Ајрулоски. Песната е повеќе...