Забава

Забава Избор
Њујорк, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) -Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп повеќе...
Забава Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 12. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од Националната установа Центар за култура „Григор Прличев“ од Охрид ја претапацирале влезната врата, по што почувствувале потреба за истото, преку повеќе...
Забава Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид/Битола, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – По супер успешниот концерт на „Долни сарај“ минатата година и летното уживање на плажа Cuba Libre од неодамна, проектот NUMB – Tribute to повеќе...
Забава Избор
Њујорк, 7. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Научници од американскиот Геолошки институт открија езеро на дното на кратерот на најактивниот вулкан на Хаваите – Килауеа, што е доста несекојдневна повеќе...
Забава Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Струга, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Традиционално, по 16-ти пат од 7-ми до 14-ти август во Струга ќе се одржи Меѓународниот арт фестивал – натпревар „Езерски бисери“. Официјалната програма повеќе...