Избори 2021

ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 30. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Собранискиот спикер Талат Џафери ќе ги распише локалните избори на 6-ти август. Првиот круг на изборите ќе ги закаже за 17-ти октомври согласно Изборниот повеќе...
Избор Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа присуствуваше на изборна конференција на ОО на СДСМ од Охрид, по која општинската организација доби повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 27. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Независните листи со кандидати за советници, за да учествуваат на локалните избори наесен ќе треба да соберат потписи од 2 отсто од избирачите од повеќе...
Избор Избори 2021 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Датумот на одржување на локалните избори останува ист, односно 17-ти октомври, изјави денеска македонскиот премиер Зоран Заев и покрај дилемите за тоа повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јуни 2021 (ОХРИДПРЕС) – Откако беа објавени имињата и на двајцата најсериозни кандидати за градоначалник на Охрид, д-р Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ и д-р Константин Георгиески од повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски изразил поддршка за независната листа „Охрид пред се“, објави охридскиот адвокат Владо повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Она што подолг период наназад се шпекулираше во охридската јавност, од синоќа веќе е официјално – Охрид добива повторно докторски дуел во изборот за повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Огромна чест, гордост и предизвик исполнет со емоции, за кого ако не за нашиот Охрид, порача на социјалните мрежи д-р Кирил Пецаков, кандидат на повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Македонија Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 14. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Нашиот фаворит за Општина Охрид ќе биде актуелниот пратеник д-р Кирил Пецаков, објави за Тв Сител пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо повеќе...
Избор Избори 2021 Партии Струга ТОП ВЕСТИ
Вевчани, 14. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Досегашниот градоначалник на Вевчани Сашо Јанкоски ќе биде кандидат на СДСМ за прв човек на оваа општина. Јанкоски преку социјалните мрежи порача дека повеќе...