Избори 2021

Избор Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Јас, не дојдов да давам оставка кога ќе се изгуби. Кој може да ме следи, добредојден е. Не ми е прв пат да се борам. Јас не калкулирам и не сум од повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – По завршување на вториот изборен круг, течат роковите за поднесување приговори. До Општинската изборна комисија (ОИК) во Охрид досега не се поднесени повеќе...
Избор Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 1. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Чест ми е што во изминатите две и пол години му служев на Охрид и на охриѓани. Задоволен сум и горд на сите проекти кои ги реализиравме и сите успеси повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Со освоени 16.980 гласови или 54,63%, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид д-р Кирил Пецаков победи во вториот круг на локалните избори повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Премиерот Зоран Заев поднесе оставка како премиер и лидер на СДСМ по денешниот втор круг од локалните избори. Пред да каже дека поднесува оставка, повеќе...
Избор Избори 2021 Општина Дебрца ТОП ВЕСТИ
Белчишта, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Со освоени 1.505 гласа, односно 52,81% од гласачите, Зоран Ногачески како независен кандидат е победник на локалните избори во Општина Дебрца. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид Партии ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Охрид д-р Кирил Пецаков прогласи победа во вториот круг на локалните избори 2021 година. – Никогаш повеќе...
Избор Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Денеска сонцето кое силно блеска над Охрид е јасен знак за новата светла иднина исполнета со надеж. Надеж која и покрај заканите, притисоците, повеќе...
Избор Избори 2021 Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Јас гласав за Охрид, мојот избор е Охрид, порача денеска, откако го искористи гласачкото право актуелниот градоначалник и кандидат на изборите од повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2021 Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во тек е гласањето на вториот круг од локалните избори 2021 година. Според првичните информации од Државната изборна комисија, до 18:30 часот во повеќе...