Спорт

Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 31. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Од 26-ти до 28-ми мај во Белград, Србија се одржа 36-то Европско првенство во традиционално карате (ЕТКФ) . Македонија беше претставена преку Јапонска повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Уште еден успешен настап во низа за Македонската традиционална таеквондо федерација. Викендов учествуваа на еден од најсилните и најпрестижни натпревари за оваа повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Викендов, на падините на планината Галичица се одржа петтото, јубилејно издание на планинската ултрамаратонска трка Охрид Ултра-Треил. Оваа година се повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На игралиштето на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ во Охрид, во сабота, на 10-ти јуни 2023 година, ќе се одржи Вториот хуманитарен турнир Street Basket 3х3 „Од повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Улцињ/Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Викендов во Улцињ, Република Црна Гора се одржа Меѓународниот таеквондо турнир во Олимписко таеквондо „Улцињ Трофеј 2023“, на кој зедоа учество повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Шаховската федерација на Република Македонија, на 27-28 мај и на 3-4 јуни 2023 година, во хотел „Континентал“ во Скопје, се повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Градскиот кошаркарски клуб Охрид, кој од неодамна е прволигаш, оствари нова соработка со грчкиот кошаркарски клуб Олимпија Лариса. Грчкиот клуб од 2-ри до повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Авантуристичкиот клуб Mountain Madness по четврти пат организира незаборавен викенд со многу авантура, планинарење, велосипедизам, логорување, забава и уживање. повеќе...
Избор Локална самоуправа Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – Спортски риболовци и рибарски клубови од неколку македонски градови беа дел од Купот во спортски риболов „Охрид 2023“ кој се одржа денеска на Охридското повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. мај 2023 (ОХРИДПРЕС) – На Галичица денеска ќе трчаат 430 планински тркачи од 32 земји  на петтото јубилејно издание на настанот во планинско трчање Охрид Ултра-Треил, кој оваа, повеќе...