Спорт

Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари беа поразени на домашен терен од Вардар со 29-31 (11-15) во третото суперлигашко коло, но сепак покажаа одлична игра. Ова е прв повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Мартин Иваноски, среден бек од ГРК „Охрид“ беше денешен гостин во емисијата Vanco Play на Супер радио. Со екипите на „Тиквеш“ и „Струга“ стигнавме до повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 18. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридските фудбалери ги продолжуваат натпреварите во Втората лига. Во рамки на четвртото коло денеска на домашен терен ќе ја дочекаат екипата на повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридските фудбалери ги продолжуваат натпреварите во Втората лига. Во рамки на четвртото коло утре на домашен терен ќе ја дочекаат екипата на Тетекс. повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Струга/Охрид, 17. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари славеа во „езерското“ дерби во рамки на второто коло од Супер лигата. „Гладијаторите“ ја совладаа Струга со 19-21 повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид/Струга, 16. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Вечерва од 19:00 часот во Струга ќе се одигра ракометното „езерско“ дерби, во рамки на второто коло од Супер лигата. Во премиерните натпревари од повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Белград, 16. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарска Европа, но и целиот свет ја потресе тажна вест од Србија. Легендарниот тренер, Душан Ивковиќ починал рано утрово во болница во Белград повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – И покрај сите наши напори и заложби на секој можен начин, за жал добивме одговор дека имаме забрана да присуствуваме на утрешното дерби помеѓу повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Градско/Охрид, 15. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – ГФК Охрид Лихнидос во рамките од 1/16 финалето во Купот на Македонија ќе ги одмери силите со екипата на Локомотива од Градско. Натпреварот ќе повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 14. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – 17-годишниот Алвин Цедер Ристески, повторно е првак на Шведска во трки со Ендуро моторцикли, во класата до 18 години. Алвин веќе трета година по ред повеќе...