Спорт

Избор Локална самоуправа Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Согласно Програмата за спорт за 2024 година, од буџетот на Општина Охрид беа доделени средства на Општинскиот фудбалски сојуз за набавка на нови дресови повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Закажан е терминот за селективниот тест за прием на ученици од Охрид и регионот (Струга, Дебар, Ресен) во ДСУ „Спортска академија” Охрид. Ќе се повеќе...
Избор Општина Вевчани Спорт Струга ТОП ВЕСТИ
Вевчани, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Еко-свест Вевчани и Рупикапра МТБ Струга, во недела, на 7-ми јули 2024 година, во Вевчани ќе се одржи велосипедски настан на повеќе...
Избор Спорт
Лион, 18. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Два германски и по еден француски и шпански клуб обезбедија пласман во полуфиналето, во Лигата на шампионите. ПСЖ, Борусија Дортмунд, Баерн Минхен и Реал повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Младите охридски боксери Наум Стојаноски и Димитар Ѓорески од БК „Алексо Огненовски“ од Охрид ќе бидат дел од македонската екипа која ќе настапи на повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на ГКК Охрид денеска ќе го одиграат последниот натпревар што ќе го одреди нивниот опстанок во Првата кошаркарска лига. На домашен терен ја повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на ГКК Охрид утре ќе го одиграат последниот натпревар што ќе го одреди нивниот опстанок во Првата кошаркарска лига. На домашен терен ја повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Младите охридски боксери Наум Стојаноски и Димитар Ѓорески од БК „Алексо Огненовски“ од Охрид ќе бидат дел од македонската екипа која ќе настапи на повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 15. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска до 22-ри април Македонската традиционална таеквондо федерација под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски учествува на Европското повеќе...