Спорт

Спорт
Истанбул, 18. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Нандо де Коло постигна рекордни за него 39 поени за да ги предводи Фенербахче до 87:80 победа над Басконија во Истанбул, прв триумф на турскиот повеќе...
Спорт
Рим, 18. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Репрезентативецот на Македонија од редовите на Наполи, Елиф Елмас, според „Трансфермарк“ има место во најскапиот тим во Серија А, составен од фудбалери повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Петта победа во низа за ракометарите на Охрид. Синоќа на домашен терен во шестата рунда од Супер лигата ја совладаа екипата на Бутел од Скопје со повеќе...
Спорт
Скопје , 17. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Катастрофалниот пораз од Кил, во неделата (20:31), ќе предизвикаат промени во стручниот штаб на ракометниот клуб Вардар. Вардар одиграа скандалозно повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Натпреварот од шестата рунда во Супер лигата што ќе се одигра вечерва од 19:00 часот меѓу РК „Охрид“ и РК „Бутел“ ќе има хуманитарен предзнак. Имено, повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари подготвени за вечерашниот натпревар против Бутел Скопје, за заокружување на шестата рунда во Супер лигата. „Гладијаторите“ со 12 повеќе...
Спорт
Скопје, 16. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – Македонска фудбалска репрезентација за играчи до 21 година со неочекувано реми ја прекинаа низата победи во евроквалификации за за пласман на Евро повеќе...