Спорт

Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Охрид в сабота ги продолжуваат натпреварите во супелигашкиот плеј оф. Во рамки на осмото коло нивен противник е битолски Еурофарм Пелистер. Ова е повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 4. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Три златни, еден сребрен и еден бронзен медал во поединечна конкуренција како и два екипни трофеи, освоија стрелците од охридските стрелачки клубови на повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Бар/Охрид, 3. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Атлетичарот на АК „Охрид“ Јован Стојоски постави нов државен рекорд на 100 метри. На 26-от Меѓународен атлетски митинг во Бар, Црна Гора патеката ја повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос денеска на домашен терен ја пречекуваат екипата на Кадино. Натпреварот е во рамки на 25-то коло од Втората лига – повеќе...
Избор ОБРАЗОВАНИЕ Спорт ТОП ВЕСТИ
Битола/Охрид, 29. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на охридскиот Факултет за туризам и угостителство го освои првото место на Универзитетскиот турнир во мал фудбал. Турнирот е дел од настаните за повеќе...
Избор Локална самоуправа Македонија Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од денеска до недела Охрид ќе биде домаќин на Европскиот Куп во параглајдинг – дициплина прецизно слетување. Настанот од највисок натпреварувачки повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос в сабота на домашен терен ја пречекуваат екипата на Кадино. Натпреварот е во рамки на 25-то коло од Втората лига – запад. Ќе се повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 28. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Воздухопловната Федерација на Република Македонија, параглајдинг клубот „Fly Ohrid“ и Општина Охрид како покровител, од 28-ми април до 01 мај 2022 година повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Воздухопловната Федерација на Република Македонија, параглајдинг клубот „Fly Ohrid“ и Општина Охрид како покровител, од 28-ми април до 01 мај 2022 година повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27.април 2022 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Охрид денеска на домашен терен ја пречекуваат екипата на Вардар, во рамки на плејофот. Натпреварот ќе се одигра во Спортската сала повеќе...