Спорт

Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Денес почнува плеј-аут фазата во Првата кошаркарска лига. Охридските кошаркари на домашен терен ја пречекуваат екипата на КК Академија ФМП од Скопје. повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ На кафе со... Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Оваа сабота, 6-ти април, во СРЦ „Билјанини извори“ ќе се одржи третото издание на турнирот во олимписко Таеквондо „Охрид Опен 2024“. Турнирот е во повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 2. април 2024 (ОХРИДПРЕС) – Македонската едриличарска репрезентација ќе учествува на младинско Европско првенство во класата ILCA 4, што од 5-ти до 12-ти април ќе се одржува во повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 26. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Во сабота, на 6 април 2024 година, Охрид ќе биде домаќин на Меѓународен таеквондо турнир во Олимписко Таеквондо – Ohrid OPEN 2024. Турнирот е во повеќе...
ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 24. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Членовите на Пливачкиот клуб „Акваспирит“ од Охрид денес имаа забележителен настап на Меѓународниот пливачки митинг „Делфин Куп“ во Скопје. – повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 21. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Македонските боксери се на осумдневни подготовки во Охрид за Европското сениорско првенство во Белград, Србија, и Европското првенство за млади сениори во повеќе...
Економија ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Избори 2024 Македонија Охрид Спорт Струга ТОП ВЕСТИ
Битола/Охрид, 20. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Преку агенцијата за млади и спорт во тек е изградба на затворен базен за потребите на учениците во Битола. Во Струга веќе го пуштивме, базенот во повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 20. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Изминатиот викенд на стрелиштето во битолската касарна се одржа Државното првенство во гаѓање со воздушно оружје-меѓународна програма, на кое учество повеќе...
Избор Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 19. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Одлично второ Државно традиционално таеквондо (ИТФ) првенство на Македонија одржано во Охрид, во организација на таеквондо клубот „Мастер“, а под капата повеќе...
Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. март 2024 (ОХРИДПРЕС) – Кошаркарите на ГКК Охрид ги продолжуваат натпреварите во Првата македонска кошаркарска лига. Во рамки на 20-то коло денеска гостуваат во Скопје, кај повеќе...