Здравје

Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 17. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во рамките на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид е вклучен со низа активности од областа повеќе...
Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 11. јануари 2020 (ОХРИДПРЕС) – По успешната прва сезона, годинава продолжува проектот „Ги запознаваме ретките болести“, инициран од активистот Гордана Лолеска, Супер радио и повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 24. декември 2019 (ОХРИДПРЕС0 – Внимавајте добро, време е за одговор на дилемата – Што да им подарите на најмилите за празниците, порачуваат од Ординацијата за физикална повеќе...
Здравје Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 13. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Денеска од 12:55 часот во Прличевата одаја во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ и Организацијата на жени од Битола ќе се одржи кафе дружење со повеќе...
Здравје Избор ТОП ВЕСТИ
Охрид, 12. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Утре од 12:55 часот во Прличевата одаја во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ и Организацијата на жени од Битола ќе се одржи кафе дружење повеќе...
Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – По отворањето на центарот во Специјалната болница Св. Еразмо, од денес во охридската Општа болница почна да функционира уште еден центар за рани интервенции повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Први декември, Светскиот ден за борба против СИДА и Неделата на борба против СИДА, од први до 7-ми декември, Црвен крст Охрид во соработка со Опција повеќе...
Здравје Избор Македонија
Скопје, 26. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека наскоро ќе пристигнат дополнителни количини вакцини за грип. Како што изјави, ќе бидат повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 25. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Мобилни екипи на Центарот за јавно здравје и оваа сезона вршат вакцинација против грип во домашни услови за лицата кои не можат да дојдат во повеќе...
Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 22. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Од денес во охридскиот Центар за јавно здравје ќе започне бесплатната вакцинација против сезонски грип. Право на ваква вакцина имаат лица над 65 повеќе...