Здравје

COVID-19 Здравје Избор ТОП ВЕСТИ Хроника
Охрид, 27. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 41 прекршоци за повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – На денешната седница Владата на Република Македонија ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и донесе измени и дополнувања на мерките за повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 27. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1.368 позитивни и суспектни на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 27. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Преполовена е бројката на активни случаи со COVID-19 во Охрид. Од 870 минатата недела, според последните податоци на Министерството за здравство повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 27. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од 20:00 часот на 26-ти април 2021 до 05:00 часот на 27-ми април 2021 година, констатирано е дека 41 лица не ја почитувале забраната за движење. Во повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 26. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на последните 24 часа се направени 808 тестирања, при што се регистрирани 86 нови случаи на COVID-19, информираат од Министерството за повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 26. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид е подготвена за масовната анти ковид имунизација, а денеска се спроведе и симулација како ќе се одвива целиот повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 26. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 26. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е состојбата во охридската Општа болница, во модуларната болница има слободни кревети, а моментално се хоспитализирани 95 пациенти. Првиот човек повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија
Скопје, 26. април 2021 (ОХРИДПРЕС) – Од 20:00 часот на 25-ти април 2021 до 05:00 часот на 26-ти април 2021 година, констатирано е дека 43 лица не ја почитувале забраната за движење. Во повеќе...