Здравје

COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 6. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Дополнителни ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и викендите, со важност од среда, 8-ми повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 6. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, во повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 6. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Светиот архијерејски синод (САС) на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) во пресрет на најголемиот христијански повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје, 5. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 72 нови случаи на Коронавирус во земјата, објави на неговиот официјален профил на Facebook министерот за повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија ТОП ВЕСТИ
Скопје, 5. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Министерството за труд и социјална политика информира дека се продолжува периодот на платено отсуство од работа поради нега и одгледување на новородено и повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Веста дека лице од Скопје ја напуштило самоизолацијата и се шетало низ Охрид, беше една од најкоментираните изминативе деновиве на Facebook профилот на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 5. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Откако тестовите покажаа дека медицинските лица се негативни на коронавирус, од утре ќе продолжи со работа одделението за трансфузиологија во Охрид. Кај повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје , 4. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 лица, објави на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ ТОП ВЕСТИ
Скопје, 3. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Од Министерството за здравство информираат дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 3. април 2020 (ОХРИДПРЕС) – Непречено се одвива контролата на лица кои се под мерките задолжителен државен карантин, здравствен надзор и домашна изолација и задолжителна 14-дневна повеќе...