Здравје

COVID-19 Здравје Избор Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Поради новонастанатата ситуација, а во согласност со препораките за превенција на здравјето и намалување на штетите предизвикани од пандемијата со вирусот повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје/Струга, 30. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Владата на Република Македонија подготви безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани кои ни пристигнуваат денеска со повеќе...
COVID-19 Забава Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 30. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Охридското Супер радио, водечката радио станица во овој дел на државата започна акција во насока на спречување на ширењето на Коронавирусот, во обид повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје/Струга, 30. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа на скопскиот аеродром слета авион со 180 македонски граѓани кои пристигнаа од Бон. Со 8 посебно подготвени автобуси, темелно дезинфицирани повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ
Охрид, 29. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за А1он вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Македонија Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје/Струга, 29. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Во текот на изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на Коронавирус во земјата. На денешната прес конференција, Институтот за јавно повеќе...
COVID-19 Здравје Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ
Охрид/Струга, 29. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од Секторот. – Изминатово деноноќие, повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ
Скопје/Охрид, 29. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Две лица на возраст од 91 и 31 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од Коронавирусот, објави на денешната прес конференција министерот за повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Струга ТОП ВЕСТИ
Скопје, 28. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Основното јавно обвинителство (ОЈО) од Охрид отворило предмет по допрен глас за случајот со 66-годишната жена од Струга, која е четврта жртва на повеќе...
COVID-19 Здравје ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Струга ТОП ВЕСТИ
Струга/Охрид, 28. март 2020 (ОХРИДПРЕС0 – Во текот на изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на Коронавирус во земјата, информираше министерот за здравство Венко Филишче на повеќе...