Спорт

Меси и Тер Штеген го срушија Атлетико Мадрид (Видео)

Мадрид, 2. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Барселона го доби дербито против Атлетико 1:0 на Ванда Метрополитано во Мадрид. Барса се израмни со Реал на првото место на табелата, двете екипи имаат по 31 бод, додека Атлетико има 25 поени на шестото место.

Лионел Меси го реши дуелот во Мадрид во 86 минута. Аргентинецот го постигна 614 гол во 701 натпревар за Барселона.

Покрај Меси херој на Барселона е и голманот Тер Штеген кој имаше две врвни интервенции во првото полувереме кога ги одбрани ударите на Ермосо и Мората. На почетокот на мечот, во седмата минута, негов сојузник беше и дирекот.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор: Топспорт фото:архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука