Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Изложба на охриѓанецот Сашо Блажески во Скопје

Скопје/Охрид, 2. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во ЈУ Културно Информативен Центар во Скопје, во Изложбениот салон „Империјал 1“, во петок на 6-ти декември 2019 години, ќе биде отворена изложбата „Обоена колекција на радост“ од ликовниот уметник Сашо Блажески.

– На изложбата ќе бидат изложени 20 дела, акрилик на платно, создадени во текот на 2019 година. Изложбата ќе биде отворена до 14-ти декември 2019 година, информираат организаторите.

Изложбата ќе биде отворена во 20:00 час0т. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука