Избор ТОП ВЕСТИ

Хуманитарен саем во ОСУ „Св. Климент Охридски“ под мотото „Дарувај од срце“

Охрид, 4. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во петок, 6-ти декември, со почеток во 10:00 часот, во ОСУ „Св. Климент Охридски“ ќе се одржи хуманитарен саем.

– По повод патрониот празник на ОСУ „Св. Климент Охридски“, вработените и учениците од ова училиште организираат хуманитарен саем под мотото „Дарувај од ❤️“. Дојдете, донирајте, бидете дел од нашиот настан, а ние ви ветуваме нема да зажалите. П.С. Храна не носете, од кај нас ќе си купите, порачуваат организаторите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука