Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Опожарено возило на булевар „Асном“ во Охрид

Охрид, 7. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти декември 2019 година, околу 02:00 часот на булеварот „Асном“ во Охрид настанал пожар во патнички автомобил „Мини Купер“ со скопски регистарски ознаки, во сопственост на 43-годишниот С.А. од Скопје.

– Пожарот е изгаснат од територијалната против-пожарна единица, а увид на местото извршија јавен обвинител и полициски екипи, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука