Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Охрид блесна во новогодишно руво

Охрид, 12. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охрид подготвен за празниците, градот блесна во новогодишно руво. 

Украсен е градскиот плоштад, кејот, а низ чаршијата е поставено ѕвезденото небо. Со новогодишни украси и реквизити се украсени и кружните текови и главните улици низ Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука