Хроника

Кривична за охриѓанец кој се однесувал агресивно кон друго лице од Охрид

Охрид, 12. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти декември 2019 година, во 02:40 часот, во СВР Охрид е приведен 35-годишниот А.С. од Охрид, кој претходно на улицата „8-ми септември“ го нарушил јавниот ред и мир.

– Лицето агресивно и насилно се однесувало кон 42-годишниот Д.М. од Охрид. По целосно документирање на настанот, против А.С. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука