Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Неколку лица нападнале малолетник во Струга

Струга, 12. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) -На 10-ти декември 2019 година, околу 15:00 часот, на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од неколку малолетни лица од струшкото село Ливада врз 15 годишно момче од Струга.

– Полициската станица од Струга презема мерки за целосно расчистување на настанот по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука