Забава

На крајот на април нов стенд-ап материјал на Тодороски

Охрид, 20. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Продолжува да се надоградува стендап револуцијата на охридскиот актер и комичар Никола Тодороски.

Новиот материјал, кој е петто продолжение ќе се прикажува на 30-ти април (четврток) во Центарот за култура „Григор Прличев“.

Овој проект на Тодороски имаше претставување низ многу градови низ републикава, а со секоја сезона, доживува збогатување и нови продолженија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука