Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

УХМР: За празниците ќе имаме променливо облачно и постудено време со сончеви периоди

Охрид, 25. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди, информираат од УХМР.

Додаваат дека ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северозападен ветер.

No photo description available.

Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе има и во пониските места. (Крај)

извор: УХМР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука