Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно и студено време со температура до 2. степени

Охрид, 29. декември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и студено со провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува умерен до засилен, а повремено силен северен ветер со брзина и над 70 км/час.

Максималмата температура во Охрид ќе достигне 2. степени.

– Од утре следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука